Lidia Matuszewska
Tomasz Lesiak
Jerzy Mazurek
Daniel Jursza
Mirosław Betkowski

Gospodarny Słupsk

We współpracy z mieszkańcami będziemy rozwiązywać problemy i bolączki naszego Miasta

1. Daniel Jursza

Strona głównaKandydaciOkręg 2 › 1. Daniel Jursza

Daniel Jursza

1. JURSZA Daniel

O mnie

Jestem przedsiębiorcą, rodowitym Słupszczaninem, mam 41 lat. Jestem współwłaścicielem trzech firm z branży nowych technologii, w tym OptiNav, wdrażającej nowoczesne rozwiązania wizyjne w przemyśle i medycynie. Wykształcenie wyższe zdobyłem w trakcie pięcioletnich studiów na Politechnice Gdańskiej.

Jestem orędownikiem kształcenia młodych Słupszczan na kierunkach informatycznych i stworzenia w Słupsku zagłębia firm z sektora nowych technologii. Pomagam przy nauczaniu programowania w mojej byłej szkole średniej, jaką jest technikum w obecnym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. Dla najzdolniejszych młodych programistów stworzyłem Letnią Akademię IT - program, dzięki któremu mogą zdobyć wiedzę i podszkolić swoje umiejętności.

Uwielbiam sporty ekstremalne, korzystając ze świetnego położenia Słupska w pobliżu Morza Bałtyckiego regularnie uprawiam kitesurfing. Wolne chwile zimą spędzam jeżdżąc na snowboardzie, a na co dzień przemierzam słupskie ulice i leśne dukty na motocyklu enduro.

Jestem prawdziwie zakochany w Słupsku. Zawsze staram się dostrzegać to, co w naszym mieście jest pozytywne. Bardzo cenię ludzi, którzy - mimo różnorodnych problemów - podejmują się realizacji ciekawych inicjatyw dla jego mieszkańców.

Facebook facebook.com/daniel.jursza.spo

Twitter @_dany28_

Mój pomysł na Słupsk

Słupsk powinien być nowoczesnym miastem, w którym rozwijane są nowe technologie, a dzieci i młodzież mają stworzone bardzo dobre warunki do zdobywania edukacji i rozwoju swoich talentów.

W Radzie Miejskiej będę reprezentować małych i średnich przedsiębiorców, chcąc stworzyć im jak najlepsze warunki startu i rozwoju. Przedsiębiorcy powinni mieć dostęp do wykwalifikowanych pracowników, dlatego należy dać naszej młodzieży szansę zdobycia dobrego wykształcenia technicznego i inżynierskiego w Słupsku. Należy także na bieżąco monitorować potrzeby lokalnego rynku pracy i na tej podstawie organizować odpowiednie kierunki nauczania w szkołach średnich i - w przyszłości - w szkole inżynierskiej, kładąc jak największy nacisk na jakość nauczania w tych placówkach.

Miasto musi wprowadzić nowoczesne rozwiązania informatyczne, dzięki którym mieszkańcy będą mogli załatwić wiele spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Rozwój miasta nie jest możliwy bez dobrej współpracy z okolicznymi samorządami, z którymi powinniśmy wspólnie planować inwestycje oraz stworzyć wspólną strategię promocyjną dla całego regionu.

Chciałbym również stworzyć program „wyłapywania” talentów sportowych w naszych szkołach i poprawić rekrutację dzieci do specjalistycznych klas sportowych na poziomie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Miasto musi wspierać rodziców dzieci, które pragną aktywnie rozwijać się sportowo, dlatego powinien zostać wprowadzony program stypendialny oraz dopłaty bezpośrednie do kosztów pozaszkolnych zajęć sportowych. Musimy także pomagać młodym i zdolnym Słupszczanom przy planowaniu ich karier sportowych.

Wykorzystując swoje doświadczenie informatyczne chciałbym stworzyć miejską bazę danych, gromadzącą informacje o zajęciach pozaszkolnych, dzięki czemu rodzice w łatwy sposób będą mogli dobrać odpowiednie zajęcia dla swoich pociech. Jednocześnie będzie to doskonałe narzędzie promocyjne dla wszystkich podmiotów realizujących te zajęcia.

Nie można pominąć także stworzenia strategii wsparcia, niekoniecznie finansowego, drużyn sportowych reprezentujących miasto oraz patronatu nad sportowymi ligami amatorskimi działającymi w mieście, którym należy udostępnić obiekty oraz pomóc w organizacji rozgrywek.

Konieczna jest także budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej, z której mogłyby korzystać wszystkie słupskie kluby sportowe. Powinny w niej się odbywać również koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Musimy ożywić centrum naszego miasta, chociażby za sprawą zagospodarowania bulwarów nad rzeką, tworząc i rozwijając warunki do aktywnej rekreacji. Przedsiębiorcy, chcący prowadzić w śródmieściu restauracje oraz puby, powinni korzystać z preferencyjnych warunków. We współpracy z instytucjami kulturalnymi powinniśmy wychodzić z różnymi inicjatywami na ulicę, bezpośrednio do Słupszczan. Niezbędna jest również modernizacja miejskich parków (np. przy ul. Wazów, Jana Pawła II, Sienkiewicza, Stawek Łabędzi), obejmująca stworzenie miejsc dla dzieci i młodzieży, takich jak place zabaw, skate parki, street workout parki, tory do rolek czy mini boiska. W ich pobliżu powinny pojawić się także elementy małej gastronomii.

Kolejnym z moich celów jest aktywizacja mieszkańców do wspólnych działań, zwiększenie ich roli w planowaniu miejskich wydatków i inwestycji. Chcę także podejmować działania mające na celu integracje mieszkańców, np. poprzez imprezy plenerowe (wspólne grillowanie, rywalizacje międzyosiedlowe).

Chciałbym, aby nowa Rada Miejska była organem apolitycznym. Moim celem nie jest robienie kariery politycznej, lecz praca społeczna na rzecz miasta. Zamierzam się skupić na merytorycznych dyskusjach, a nie politycznych przepychankach. Chcę wnieść swoją wiedzę, doświadczenie i pomysły, aby nasze miasto lepiej się rozwijało.